اخبار

آبفای منطقه سه پیشگام در اخذ گواهینامه IMS بین شرکتهای آب و فاضلاب کشور

آبفای منطقه سه ، در حرکتی متحولانه و اثر بخش برای نخستین بار در سطح شرکتهای آبفای کشور ، با هدف اجرای سیستم یکپارچة مدیریت ، موفق به اخذ گواهینامة IMS شد.

به گزارش روابط عمومی آبفای منطقه سه ؛ طی این اقدام ، دفتر برنامه ریزی آبفای منطقه سه با هماهنگی معاونت برنامه ریزی و بهبود مدیریت شرکت آبفای شهر تهران ، با مبادلة                                                                               موافقتنامه به منظور اجرای سیستم یکپارچه مدیریت                                                                              IMS ( Integrated Management System )گامی درخشان و ارزنده درجهت استقرار سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای همراه با حذف یا به حداقل رساندن ریسکهای مربوط به کارکنان و سایر طرفهای ذی نفع برداشت ، که می توانند در معرض خطرات ایمنی و بهداشت حرفه ای مرتبط با فعالیتهای سازمانی باشند. همچنین بر این اساس اجرای این سیستم ، عناصر مدیریت زیست محیطی مؤثر برای سازمان را فراهم            می آورد تا بتوانند با سایر الزامات مدیریت ادغام شوند و سازمان را در دستیابی به اهداف زیست محیطی و اقتصادی یاری رسانده و نیز گامی مؤثر در حرکت به سوی تعالی سازمانی (EFQM) به شمار می آید.

گفتنی است ؛ در سالهای اخیر تدوین استانداردهای مرتبط با سیستم های مدیریتی از جمله کیفیت ، محیط زیست ، ایمنی و بهداشت حرفه ای از رونق قابل توجهی برخوردار بوده است به طوری که اخذ گواهینامه های  ISO9001،ISO14001 و OHSaS18001، برای بسیاری از سازمانها بدیهی و الزامی است . شاید در گذشته اجرای این سیستم ها از افتخارات یک سازمان محسوب می گردید اما امروزه لازمه بقای یک سازمان بوده و شاید در آینده جزیی جدایی ناپذیر از آن باشد.

۲۷ مهر ۱۳۸۸ ۱۳:۱۹

اظهارنظر

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.