اخبار

درآبفای منطقه 3: مرحله دوم اجرای طرح جابجایی خط خروجی مخزن 55 با تعویض لوله 700 داکتیل سرانجام یافت

درآبفای منطقه 3: مرحله دوم اجرای طرح جابجایی خط خروجی مخزن 55 با تعویض لوله 700  داکتیل سرانجام یافت
فاز دوم عملیات جابجایی لوله خروجی مخزن 55 مرزداران مجاور پل یادگار امام با جایگزینی لوله 750 فولادی به منظور مقابله با بروز حادثه و قطع آب گسترده ، پایان پذیرفت .

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای منطقه 3 ؛ پیام موحد معاون بهره برداری طی مصاحبه ای در تشریح این خبر گفت : این لوله که چندین بار به دلیل نا مناسب بودن بستر و نوع لوله آن (بولتدگلندی )دچار شکستگی شده بود و به لحاظ وجود حساسیت و موقعیت قرارگیری در مجاورت اتوبان یادگار امام - تقاطع بولوار مرزداران ، تعمیرات وآبدار کردن مجدد شبکه آن نیز همراه با بروز شکستگی در شبکه توزیع و قطع آب گسترده می شد . 

این گزارش می افزاید : پس از بررسی های میدانی و مطالعات انجام شده توسط شرکت مهندسین مشاور کیهان خاک و روی خاک بستر ، در مرحله نخست ، شمال رمپ خیابان ابراهیمی برای انجام طرح مناسب شناخته شد و در مرحله بعد ، در آخرین چهارشنبه سال گذشته 140 متر لوله گذاری با قطع آب و اتصال لوله فولادی به شبکه توزیع انجام گرفت. 

مجتبی اصغری معاون مهندسی و توسعه شرکت با بیان این که در مرحله دوم اجرای این عملیات که با 145 متر لوله گذاری همراه بود افزود : علی رغم دشواری تعارض این خط انتقال با کلاف درهم پیچیده ای از لوله های اصلی و شبکه توزیع گاز و کابل های برق و مخابرات و مهم تر از آن مواجه با دو خط لوله 1850 میلی متری خروجی تصفیه خانه کن ، بر اساس محاسبات دقیق و کارشناسانه دفتر فنی شرکت سه عملیات مجزا شامل ؛ اتصال فاز 1 و 2 خط جدید و اتصال خط لوله جدید به خط 700 داکتیل قدیمی و درپوش آن به طور هم زمان و طی کمتر از 7 ساعت به اجرادرآمد. 

اصغری ضمن اشاره به مشارکت و همکاری معاونت بهره برداری ، ناحیه دو و روابط عمومی در اجرای این عملیات ، خاطرنشان ساخت : در پی مریی شدن یک دستگاه شیرخط 300 میلی متری مفقودی ، هنگام انجام مرحله دوم عملیات جابجایی خط انتقال مرزداران ، امدادگران ناحیه 2 با حسن استفاده از آب قطعی اجرای عملیات ، اقدام به تعویض آن شیرخط کردند. 

محسن گرزین مدیر ناحیه 2 نیز در این خصوص اظهار داشت : از آن جایی که مخزن 55 مرزداران ، جمعیت بالغ بر 85 هزار نفر را تحت پوشش دارد و بخش قابل توجهی از آب شرب محدوده شمالغرب شهر تهران را تامین می کند ، طی برنامه زمانبندی شده با حداقل زمان آب قطعی و استقرار تانکرهای آبرسانی انجام شد.

lole700-4  lole700-3  lole700-2

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۸:۲۰
omomi |

اظهارنظر

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.