اخبار

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب منطقه3 تهران

مشترکین منطقه22 فقط نیمی ازهزینه صرف شده تامین آب رابه آبفا می پردازند

مشترکین منطقه22 فقط نیمی ازهزینه صرف شده تامین آب رابه آبفا می پردازند
هزینه تولید و توزیع هر واحد مسکونی در منطقه٢٢ با توجه به برآورد اجرای پروژه های سال 98 مبالغ قابل توجهی است ومشترکین دراین منطقه فقط نیمی از آن هزینه محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای منطقه3 تهران؛فریدظهیری مدیرعامل امروز چهارشنبه درنشست و بازدید12تن از اعضاونمایندگان شورای اسلامی شهر تهران از طرح‌های اجرایی آبفای منطقه ۳ درمحدوده غرب کلان شهرتهران و تصفیه خانه ششم با بیان این مطلب  ، اظهار داشت: قیمت آب تمام شده در تهران نسبت به مبالغی که از مصرف کنندگان دریافت می‌شود بسیار زیاد است.

وی بااشاره به این که مساحت کل تحت پوشش شرکت آبفای منطقه3 تهران17هزارو300 کیلومتروجمعیت آن هم اکنون یک میلیون و900 هزارنفراست ،مشترکین فعال درسطح محدوده تحت پوشش شرکت 138 هزاروطول شبکه توزیع را نیز1580 کیلومتر ذکرکردو افزود:مساحت منطقه 22 که رابه تنهایی 8600 هکتار، جمعیت آن را240 هزارنفرذکرکرد که تا افق طرح درسال1415 این جمعیت به 675 هزا نفرخواهد رسیدکه تامین آب آن به میزان 7/1 مترمکعب بر ثانیه از تصفیه خانه ششم و 1/1 مترمکعب بر ثانیه نیز از منابع زیرزمینی فراهم می شود.

ظهیری درادامه این نشست با مقایسه این که جمعیت 235 هزارنفری ساکن منطقه22 در سال97 با نیازآبی متوسط روزانه 707 لیتر بر ثانیه ،به میزان 211 لیتر برثانیه کسری مواجه بوده ، گفت : پیش بینی می شودباافزایش نزدیک به دو برابرجمعیت در سال 1400 میزان کسری منابع آب به 465 لیتربرثانیه و در سال1415 با جمعیتی بالغ بر675 هزار نفر رشد و 1614 لیتر برثانیه باکسری آب برای توزیع روبرو شویم.

براین اساس مدیرعامل آبفای منطقه3 تهران از تامین 250 لیتر بر ثانیه آب مازاد بر منابع موجود، انتقال منابع جدید به محدوده های مرکزی و غربی منطقه، اصلاح و بازسازی شبکه، اجرای 1/2 کیلومتر خط 500 میلی متری و رفع انفصال خروجی تصفیه خانه ششم جهت انتقال 50 لیتر بر ثانیه به مخزن باقری1 ، درمنطقه22 خبرداد.

وی همچنین : اجرای خط 500 میلی متری خیابان هوانیروز ، اتصال به خط 2000 طرح کمربندی جهت انتقال 200 لیتر بر ثانیه به مخزن امیر کبیر،جدا سازی خطوط آب چاه ها  از شبکه و انتقال آن به مخازن ذخیره بالا دست ،اجرای  16 کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع، اصلاح شبکه موجود، پهنه بندی محدوده های آبرسانی ونصب  32 دستگاه فشارشکن و ایجاد زون های فشاری جدید رانیزاز طرح های اضطراری موثر برای تامین  نیاز آبی غرب تهران در سال 98 با توجه به نحوه بارگذاری جمعیت خواند.

ظهیری با اشاره به این مطلب که بحث سازه‌ای تصفیه خانه ششم به اتمام رسیده است و نیازمند فراهم آیی تجهیزات آن باهمکاری شرکت آب ومنطقه ای استان تهران هستیم،خاطرنشان ساخت:هم اکنون یک تصفیه خانه موقت در منطقه ۲۲ ایجاد شده است تا بخشی از نیاز این منطقه را حل کند.

شهربانوامانی عضوشورای شهرتهران بابیان این که تهرانی با مصرف 80 لیتر بیشترازمیزان استاندارد،یکی ازمسرف ترین شهروندان محسوب می شوند،درباره تمهیدات شرکت آب وفاضلاب برای مقابله بااین هدرروی پرسید.

ظهیری مدیرعامل آبفای منطقه3 با ذکراین که برنامه های فرهنگی شرکت در دو حوزه مدیریت تقاضا و مدیریت مصرف از سابقه طولانی درسطح شهرتهران برخورداراست . بر رعایت الگوی مصرف تاکید کرد و گفت: علاوه برآموزش و ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب دربین اقشار مختلف با رایزنی و مشارکت موثری که بین آبفا و شهرداری به وجود آمده موفق شده ایم درمساجد، سراهای محله ها ، مجتمع‌ها و مکان‌های پرتردد  به اجرای برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی بپردازیم.

 براساس این گزارش : درادامه این مراسم چهارتن اعضای شورای شهرتهران و8 نماینده این شورا به اتفاق جمعی از خبرنگاران ، مسئولین آبفای استان تهران و مدیرعامل آبفای منطقه3 از اجرای عملیات ساخت مخازن 17000 مترمکعبی شمال همت،15000 مترمکعبی تهران-شمال ،5000 متر مکعبی آزاد راه تهران شمال ،خط انتقال 1100و 1200 میلی متری فولادی ،بازدید شبکه آب شهرک شهید باقری ،ساخت ایستگاه پمپاژ خیابان اردستانی ،عملیات لوله رانی مخزن ارتش اززیر گذر خرازی ،خط انتقال 600 مخزن ارتش در بلوار پژوهش ،لوله گذاری و توسعه شبکه هوانیرو و سایت دردست ساخت تصفیه خانه ششم آب تهران بازدید کردند.

سید حسن رضوی مدیرعامل آب منطقه ای تهران نیز با حضور درسایت  تصفیه خانه ششم آب تهران این  تصفیه خانه ششم را درحال حاضر بزرگترین تصفیه خانه آب کشور برشمرد که با ظرفیت کل 15 متر مکعب بر ثانیه قادربه تامین آب جمعیتی بیش از5/3 میلیون نفراست .

وی ابراز امیدواری کرد که با همکاری شورای شهرتهران و تخصیص کافی اعتبار مورد نیاز این طرح تا پایان سال جاری پروژه ساخت تصفیه خانه ششم تهران تکمیل و آماده بهره برداری شود.

این گزارش می افزاید: امکان انتقال کامل حق آبه تهران از منابع غربی دو سد امیرکبیر وطالقان،  فراهم ساختن امکان بررسی ، بازسازی و اصلاح سیستم های موجود انتقال و تصفیه آب در تهران ،آبرسانی به مناطق با ارتفاع بالاتر از رقوم تحت،پوشش تصفیه خانه های موجود غرب تهران و در نتیجه کاهش هزینه های پمپاژ و صرفه جویی در هزینه های بهره برداری و نگهداری سیستم های موجود توزیع آب ،آبرسانی به مناطق گسترش یافته کلان شهرتهران و افزایش ظرفیت تصفیه آب از برجسته ترین اهداف ساخت تصفیه خانه شش تهران به شمار می آید.

 

مشترکین منطقه22 فقط نیمی ازهزینه صرف شده تامین آب رابه آبفا می پردازند

 

مشترکین منطقه22 فقط نیمی ازهزینه صرف شده تامین آب رابه آبفا می پردازند

 

 

۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۷:۳۱

اظهارنظر

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.