اخبار

احداث نیروگاه های خورشیدی به ظرفیت 70 کیلو وات در آبفای منطقه3

احداث نیروگاه  های خورشیدی به ظرفیت 70 کیلو وات در آبفای منطقه3
چهار نیروگاه خورشیدی جدید با ظرفیت تجمیعی 70 کیلووات به همت گروه انرژی و سیستم های هوشمند و کنترل از راه دور شرکت احداث و به شبکه توزیع نیروی برق تهران بزرگ اتصال یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای منطقه3  ؛ داتام مساوات رئیس گروه انرژی و سیستم های هوشمند و کنترل از راه دور درتشریح این خبر اظهارداشت : بنابر اساسنامه شرکت آب و فاضلاب منطقه 3 شهر تهران ، سازمانی خصوصی محسوب می شود و امکان شرکت در طرح فروش تضمینی برق نیروگاه های خورشیدی را داراست از ازاین رو در راستای حمایت از تامین برق از انرژی های نو و تجدیدپذیر و انتفاع حاصل از آنها، اسفندماه سال گذشته دو نیروگاه خورشیدی در ناحیه4(در مجموع با ظرفیت40کیلووات)،یک نیروگاه 20کیلووات در پست امداد ناحیه2 (واقع در کنار مخزن54) و یک نیروگاه 10 کیلووات مستقردر ساختمان والفجرشرکت(مخزن61) در مجموع به ظرفیت 70 کیلووات احداث شد.

مساوات افزود: در پی این اقدام آبفای منطقه3 تهران طی قراردادی 20 ساله نسبت به فروش تضمینی برق تولیدشده ازاین نیروگاه ها اقدام کرده است، افزود: اجرای این پروژه علاوه بر انتفاع، موجب انجام بخشی از تعهد اجتماعی شرکت درزمینه کاهش گازهای گلخانه ای و همکاری با شرکت توزیع نیروی برق نیز می شود.

وی خاطرنشان ساخت : احداث و اتصال این 4 نیروگاه خورشیدی همچنین موجب تامین مقداری از برق تولیدی از انرژی های تجدیدپذیر و در نتیجه یاری رسانی به وزارت نیرو در راستای نیل به هدف استفاده هرچه بیشتر(20درصدی) از انرژی های تجدید پذیر شده است.

براساس این گزارش : نرخ فروش هر کیلووات ساعت تولیدی این نیروگاه ها  10400 ریال است که سودحاصل از فروش برق آنها به صورت تجمیعی سالانه رقمی در حدود یک میلیارد و237 میلیون و600 ریال خواهد بود.

 

احداث نیروگاه  های خورشیدی به ظرفیت 70 کیلو وات در آبفای منطقه

۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۷

اظهارنظر

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید